Loading...

Boyut kompakt

Lehimleme ısı eşanjörünün takılması, aynı kapasiteli kabuklu borulu ısı değiştiriciye kıyasla% 85-90 alan ve ağırlık tasarrufu sağlayabilir. Lehimleme ısı eşanjörü, kabuk borulu ısı eşanjörünün 1 / 10'unu kaplar. Bu, her somut uygulamanın daha büyük tasarım özgürlüğüne sahip olabileceği anlamına gelir - aynı zamanda kurulum maliyetini de azaltır.

Tutukluluk miktarı az
Sert lehimleme ısı eşanjörü, ısı transfer ortamının sadece küçük bir bölümünü tutmalıdır ve bu nedenle kapasite maliyetini düşürebilir ve çevresel sistem parçaları da daha küçük, daha ucuz hale gelebilir. Soğutma sisteminde, düşük tutma miktarı çevrenin korunmasına yardımcı olur. Malzeme kullanım verimliliği yüksektir.
Isı transferinde yaklaşık% 95 malzeme kullanılabilir ve conta ihtiyacı olmadığı için conta dışında “ölü alan” oluşturmaz. Kapasite kullanımı açısından lastik contalı ısı değiştiricinin montajından% 25 daha yüksektir ve kovanlı borulu ısı değiştiricinin yaklaşık 10 katıdır!

Performans Kalorifik performans son derece iyidir
Lehimleme ısı eşanjöründe yüksek hızlar oluşturabildiğinden, çok küçük sıcaklık farkı altında çalışabilir ve bu da birçok avantaj sağlayabilir. Lehimleme ısı eşanjörü, sıcaklık farkı 1K'ya kadar düştüğünde bile etkili bir şekilde çalışabilir.

Çevresel ısı tüketimi düşüktür
Kontur kompakt olduğundan, konveksiyon ve radyasyonun neden olduğu sentetik ısı kaybı diğer tüm benzer ürünlerden daha küçüktür.

Ters akımı gerçekten anlayın
Bu olasılık, sabit sıcaklık ölçümünün kullanılmasına izin verir.

Performans garantili
Sızıntı testini yüksek kaliteli lehimleme ısı değiştiricisine devam ettirmek için helyumun kullanılması, son derece küçük sızıntıyı test edebilir.

Sistem Kurulumu basittir ve maliyeti düşüktür
Konektörün konumunu ve boyutunu diğer işlevlerle birlikte seçebilir, örneğin özel amaçlı sensör konektörü, hava menfezi, kurulumda kullanılan saplama vb., Kurulum maliyetini düşürebilir ve kullanımı azaltabilir sistemdeki pahalı parçaların. Bu benzer şekilde her somut uygulamaya daha büyük tasarım özgürlüğü sağlar - aynı zamanda kurulum maliyetini düşürür.

Isıyı korumak kolay
Kompakt ve pürüzsüz yüzey ve tasarım, ısı korumasını gerçekleştirmek kolaydır ve bu arada maliyeti düşürür.

Sistem maliyetini azaltın
Isı transfer katsayısı daha yüksektir ve daha iyi bir sıcaklık farkı elde edebilir, bu da daha düşük orta kütle akışı anlamına gelir. Bu şekilde, ihtiyaç duyulan parçalar (örn. Pompa) daha küçük ve daha ucuz olabilir ve bu arada enerji tüketimini azaltabilir. Doğal olarak, tüm sistemin maliyeti düşürülebilir.

Tek boyut - birden çok seçenek
Her tür, standart olarak aynı boyutta ve ısı performansında farklı malzemeler seçebilir. Bu nedenle, farklı gereksinimlere sahip farklı malzeme düzenine göre boru ve sistem tasarımının değiştirilmesine gerek yoktur.

Bakım çok az
Lehimleme ısı eşanjöründe hareketli parça veya conta yoktur. Eskiyen conta er ya da geç patlar ve değiştirilmesi gerekir. Dolayısıyla conta yalnızca ekstra maliyet getirmez, aynı zamanda olası sızıntı sorunlarına da neden olur.

Kendi kendine temizlik
Sert lehimli ısı eşanjörünün dahili yüksek hızlı tasarımı, biriken pisliği büyük ölçüde azaltır, başlangıç ​​süresini hızlandırır ve maliyeti düşürür. Gerekirse, düşük maliyetli ve verimli bir şekilde biriken pisliği ve oksit tabakasını ortadan kaldırabilir.

Temizlenebilir
Konvansiyonel işlem genellikle biriken pisliği önlemek için yeterlidir. Ancak gerekirse, lehimleme ısı eşanjörünü temizlemek için iki tür düşük maliyetli ve etkili yol kullanabilir: Yıkama tabancası ve nokta temizleme.

Durma süresini olabildiğince azaltın
Lehimleme ısı eşanjörünün değiştirilmesi, kovanlı borulu ısı değiştiricinin veya contalı montajlı ısı değiştiricinin değiştirilmesi veya onarımı ile karşılaştırıldığında sadece birkaç zamana ihtiyaç duyar. Bu, işçilik maliyetini ve pahalı yedek parça tüketimini azaltabilir ve eskisinden daha hızlı çalışmaya dönebilir.

Üretim döngüsü maliyeti
Lehimleme ısı eşanjörünün seri üretimi ve ürünlerin üniform olması, performansı artırabilir ve maliyeti açıkça düşürebilir, ki bu sizin ekonomik seçiminizdir.